Vyčio projektas

100 metų atkurtai Lietuvai – 100 naujai iškeltų Vyčio vėliavų Lietuvoje!

Po dvejus metus trukusių kelionių 2018 m. lapkričio 26 d. iškėlėme 100-ąją Vyčio vėliavą Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Žemdirbystės institute.

  • Lietuviškas Vytis – stiprybės, lyderystės ir atsidavimo simbolis, vienijantis tautą. Tai profesionalas, aiškiai žinantis savo tikslą ir jo siekiantis įrankių – žirgo, kalavijo, skydo – pagalba. Šis simbolis – tai aliuzija į kiekvieną lietuvį, į laiko patikrintas mūsų savybes. Pasak „Scandagra“ partnerio Benedikto Vanago, kai pasižiūri į Vytį, matai save, bei tris pagrindinius dalykus: kryptį, veržlumą ir profesionalumą. Šią akciją, kurioje jis ir pats aktyviai dalyvavo, lankėsi bendruomenėse ir padėjo kelti vėliavas, vadina gražia misija, nes „Scandagra“ „prisideda prie valstybės kūrimo“.

  • „Norime parodyti, kad mūsų veikla – daugiau nei darbas, o ūkininkas mums – daugiau nei klientas.“ Tokiais žodžiais UAB „Scandagra“ generalinis direktorius Marius Vasiliauskas apibendrino Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Žemdirbystės institute finišavusį „Vyčio vėliavų projektą“. Būtent čia, Akademijoje, lapkričio 26 d. suplevėsavo 100-oji „Scandagros“ iškelta istorinė Lietuvos valstybės vėliava su Vyčiu. Šia proga mokslininkai, verslininkai ir ūkininkai dalyvavo konferencijoje „Istorija, dabartis ir ateitis mokslo, verslo ir visuomenės partnerystės kontekste“.

  • „Aplankyti 100 ūkininkų ir bendruomenių – didelis skaičius, bet man smagiausia, kad galėjau bendrauti su progresyviausiais šalies ūkininkais, kad ir aplinkiniai matys plevėsuojančius Vyčius, – projektą gyrė B. Vanagas – Tik komandoje mes esame stiprūs ir galime padaryti daugiau – ar tai būtų lenktynių komanda, ar įmonė, ar valstybė.“ Nuo pirmosios iki šimtosios vėliavos pakėlimuose dalyvavęs sportininkas juokavo, kad važinėjant po Lietuvą buvo įveikta bent 10000 km – tokį patį atstumą tenka įveikti ir Dakaro lenktynių metu.

  • UAB „Scandagra“ džiaugiasi, kad projektu galėjo sustiprinti partnerystę su klientais, bet dalis Vyčių buvo skirti ne vien ūkininkams: už aktyvumą ir tautiškų vertybių puoselėjimą vėliavos papuošė Krekenavos parapijos, Užuguosčio, Sigutėnų, Balsių bendruomenių kiemus. Nebuvo pamirštos ir mokslo įstaigos, nes nuolat inovatyvių žemės ūkio sprendimų ieškanti įmonė to negalėtų padaryti viena be bendradarbiavimo su mokslo institucijomis. Už partnerystę vykdant mokslinius projektus Vyčio vėliavos iškilo prie Aleksandro Stulginskio universiteto, bei jau minėto Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro filialo Žemdirbystės instituto.

  • Anot M. Vasiliausko: „mes visi esame tarpusavyje susiję: bendradarbiaudami ir vieni kitiems teikdami pagalbą galime pasiekti žymiai daugiau nei veikdami atskirai. Šis projektas – tai padėka partneriams, kurie kaip ir UAB „Scandagra“ vertina abipusį pasitikėjimą, kurie investuoja į savo žemę, kurie drauge su mumis auga ir siekia aukščiausių rezultatų.“

 Atkurtos Lietuvos šimtmečio progai paminėti skirta iniciatyva – geriausiems ir ištikimiausiems UAB „Scandagra“ partneriams padovanoti 100 stiebų su istorinėmis Vyčio vėliomis, kurias savo klientams asmeniškai iškėlė įmonės vadybininkai. Tai – įmonės dovana ūkininkams, bendrovėms bei juos supančioms bendruomenėms ir mokslo institucijoms už nenutrūkstamą bendradarbiavimą, pastovumą, nuolatinį tobulėjimą, investavimą į savo ūkį bei rezultatų siekimą.