Žieminių rapsų papildomas tręšimas mikroelementinėmis trąšomis per lapus


 

Žieminių rapsų sėja 2017 metais prasidėjo optimaliu laiku – pirmoje rugpjūčio dekadoje. Iš pradžių viskas klostėsi puikiai, kol neužklupo lietūs, dėl ko vėlavo visi žemės ūkio darbai, tame tarpe ir rapsų sėja. Optimalus rapsų sėjos laikas yra rūgpjūčio 5-25 d. Dauguma ūkininkų vėlavo su rapsų sėja, o kai kurie ir nespėjo pasėti suplanuotų plotų. Visgi, norint sustiprinti augalus ir juos paruošti geram žiemojimui, būtinas tręšimas mikroelementinėmis trąšomis.

SCANDAGRA rekomenduoja naudoti YaraVita Kombiphos 1,5-3,0 l/ha + Profi Boron 150 1,0 l/ha. Visi gerai žino, kad fosforas yra vienas iš pagrindinių maisto medžiagų, be kurių augalas negali normaliai augti ir vystytis. Kodėl taip svarbu iš rudens patręšti fosforu? Fosforas skatina šaknų vystymąsi, o tai leidžia geriau absorbuoti dirvoje esančias maisto medžiagas bei pagerina jų efektyvumą augale. Svarbu žinoti, kad fosforas skatina būsimų generatyvinių organų vystymąsi (iš jų formuosis derlius). Kuo daugiau pumpurų užuomazgų rapsai suformuoja rudenį, kuo daugiau sausųjų medžiagų sukaupia šaknyse, tuo tvirtesni būna pavasarį ir gali greičiau vystytis. Kitas rapsams svarbus elementas yra boras, kuris turi tiesioginę įtaką cukraus kaupimuisi šaknyse, ko pasekoje didėja atsparumas žemesnėms temperatūroms. Boras taip pat skatina šaknų vystymąsi, augalai tampa atsparesni ligoms. Naudojant YaraVita Kombiphos ir Profi Boron 150 kompleksiškai pasieksite puikų rezultatą iš rudens ir pagerinsite pavasarinį „startą“.

Gero rapsų augimo ir vystymosi galime tikėtis tik struktūringame dirvožemyje. Kad tai pagerintumėte rekomenduojame naudoti Hefe HumiExtract QA 1-3 l/ha. Šis produktas ypač tinka vėlyvai rapsų sėjai. Produkte esančios huminės ir fulvo rūgštys gerina dirvožemio struktūrą, suaktyvina mikroorganizmų veiklą aplink šaknų sistemą, todėl pagerėja šaknų vystymasis bei kitų mitybinių elementų pasisavinimas. Tai produktas, kuris turi įtakos humusingumui, o humuso dalelės yra tarsi maisto „rezervuaras“, kuris įtakoja derlingumus. Augalų šaknys turi sąveiką su humuso dalelėmis, todėl lengvai pasisavina maisto medžiagų elementus.

Nepamirškite, kad rapsus privalu optimaliai aprūpinti mineraliniais elementais visą rudens vegetacijos laikotarpį, todėl rekomenduojame naudoti kompleksinius mikroelementų produktus YaraVita Brassitrel Pro 1-2 l/ha, Profi Raps 1-2 l/ha papildomai pridedant  Profi Boron 150 0,5-1,0 l/ha. Augalai gaus visų reikiamų maisto medžiagų, kurie padės augalau peržiemoti, būti atsparesniems tiek biotiniams, tiek abiotiniams veiksniams.

Naudojant augimo reguliatorius ar fungicidus pridėkite Nanoplant Profi 0,1 l/ha, papildomai pamaitinsite augalą ir sumažinsite stresą. Nanoplant Profi dėl savo išskirtinės sudėties yra rekomenduojamas naudoti ankstyvos sėjos pasėliuose ar esant nepalankioms augimo sąlygoms.

Rudens vegetacijos pabaigoje žiemojimo kokybei pagerinti naudokite Amino Plius 300 1- 2 l/ha. Aminorūgštys ypač naudingos augalams, patyrusiems stresą dėl įvairių neigiamų aplinkos sąlygų bei padeda kaupti daugiau cukraus, dėl ko mažėja iššąlimo rizika.

 

Justina Tamutienė

Agronomė – konsultantė

 


Atgal