Kiek kainuoja varpų fuzariozė?


VARPŲ FUZARIOZĖ.

Ar ji šiemet bus?

Nepraraskite budrumo – keli paskutiniai metai buvo sausi ir fuzariozės beveik neturėjome, bet šiemet viskas yra kitaip ir ši liga tikrai pasireikš.

Varpų fuzariozei plisti sąlygos šiemet yra tobulos – šilta, drėgna, vėjuota ir kviečiai kaip tik pradeda žydėti arba jau žydi.

Kiek ji kainuoja?

Varpų fuzariozė mažina derlių, nes pažeistose varpose būna smulkūs grūdai – tiesioginis nuostolis fiziniu svoriu gali siekti nuo kelių centeriu iki tonos į hektarą.

Superkant grūdus, jei juose būna fuzarioze pažeistų grudų (vos 1-3%) taikomos 3-6 EUR/T nuoskaitos – nuostoliai gali siekti nuo 20 iki 50 EUR į hektarą.

Jau nekalbame apie tuos atvejus, kai dėl didelio užkrėstumo fuzarioze grūdai superkami kaip pašariniai – nuostoliai skaičiuojami dešimtimis eurų už toną.

Įvertinant šias aplinkybes nuostoliai gali siekti gerokai virš 100 eurų hektarui!

 

Ką daryti?

Pilnai pasirodžius varpai, po 5-9 dienų, priklausomai nuo oro sąlygų ir veislės žieminiai kviečiai pradeda žydėti ir žydi 3-5 dienas.

Tai yra geriausias laikas panaudoti fungicidus, kurie veikia nuo fuzariozės, o jų nėra daug – protiokonazolas, tebukonazolas ir metkonazolas. Kitos veikliosios medžiagos nuo fuzariozės neapsaugo.

Iš šių trijų neabejotinai geriausiai veikia protiokonazolas (Siltra XPRO, Ascra XPRO, Prosaro). Jis duoda gerą apsaugą panaudojus ne tik žydėjimo metu, bet ir keletą dienų prieš žydėjimą.

Purkšti reikia prieš pat žydėjimą arba žydėjimo viduryje, kai dulkinės dar yra žalsvos spalvos.

Kai dulkinės jau baltos ir plevena vėjyje – žydėjimas pasibaigęs ir purškimo efektyvumas krenta.

Sėkliniuose pasėliuose būtina naudoti fungicidus nuo varpų fuzariozės, kad turėti sveiką, kokybišką sėklą.

Mes rekomenduojame naudoti Siltra XPRO!

Puikiai apsaugosite kviečius nuo varpų fuzariozes ir visų kitų aktualių ligų. Dėl ypatingos Siltra XPRO formuliacijos purškimą galima atlikti anksti ryte, kai dar nekaršta, bet gausi rasa – išpurkštas tirpalas nuo augalo nenubėga.

Ta pati rekomendacija galioja ir vasariniams kviečiams, kurie fuzarioze serga dar smarkiau nei žieminiai.

Kodėl neužtenka vien tebukonazolo?

Purškiant tik su tebukonazolu reikia pataikyti TIKSLIAI į žydėjimo momentą, kitaip efektas mažas.

Tebukonazolas neturi poveikio pavojingiausioms lapų ligoms – lapų septoriozei ir DTR, o šių metų sąlygomis javus reikia išlaikyti dar bent 4 savaites sveikus. Tebukonazolas to padaryti nepajėgus.

Kiekviena diena, kuomet pasėlis išlieka žalias, duoda iki 100 kg derliaus priedą. O mums visiems to labai reikia.

 Jūsų laukai verti geriausios apsaugos!

Naudokite Siltra XPRO!


Atgal