23/03/2023

Sėkmingas regioninių seminarų finišas

Finišavo pavasario regioniniai seminarai: per dvi savaites aplankėme 6 Lietuvos regionų miestus – Birštoną, Kėdainius, Šakius, Plungę, Panevėžį ir Šiaulius. Sulaukėme daugiau kaip 1000 mūsų klientų, dalijomės aktualiomis įžvalgomis, aptarėme svarbias augalininkystės temas, diskutavome ir atsakėme į „karščiausius” klausimus – kartu sprendėme, kur dėti kablelį – „Investuoti negalima taupyti“.

Svarbiausios seminarų įžvalgos:

🌱 Augalų apsaugos svarba ūkininkams tik didėja, o technologijos – tobulėja, todėl šiemet tam skiriamos investicijos augs. Kad šios investicijos būtų tikslios, efektyvios ir apsaugotų būsimą derlių, svarbu atidžiai stebėti pasėlių būklę, sekti orų prognozes ir, žinoma, pasirinkti geriausią vertės/kainos santykį turinčius produktus.

🌱 Naujos selekcijos veislės ūkininkų pasėliams duoda ne tik didesnius derlius, bet ir leidžia apsisaugoti nuo virusų bei ligų, o taip pat adaptuotis prie naujų sąlygų, kurias lemia klimato pokyčiai. Dėl šių priežasčių skatiname ūkininkus labiau atkreipti didesnį į naujas selekcijų veisles, ir nepamiršti patikrintų jų potencialo visose tyrimų stotyse, taip pat ir užsienyje.

🌱 Sparčiau einame tvaraus ūkininkavo link: jūros dumbliai, bakterijos, brasinosteroidai ir kiti biostimuliatoriai pretenduoja tapti aktualiomis inovacijomis ne tik Europoje, bet ir Lietuvje. Šios priemonės skatina natūralų augalo imuniteto formavimąsi, didina jų atsparumą abiotiniam ir biotiniam stresui, o dalis biostimuliacinių medžiagų jau yra užregistruotos kaip turinčios fungicidinį poveikį augalams.

🌱 Grūdų supirkimo kainos mažėjimą šiuo metu lemia daug veiksnių. Pastebimi pirmieji mažesnio vartojimo ženklai, o tai lemia didesnius kiekius nerealizuotų grūdų. Nenorintys lėtėti infliacijos rodikliai ir toliau kelia palūkanas. Ne tokia optimistška makroekonominė aplinka vyrauja visame pasaulyje, ir tai lemia visos rinkos nuotaikas ir elgesį.

Visos komandos vardu dėkojame seminarų lankytojams ir linkime gero sezono padžios bei gausaus derliaus.


Naujienos

BDAR