Lauko dienos su mokslininkais iš Baltarusijos


Gegužės 25-26 dienomis jau ne pirmą kartą į Lietuvą atvyko Baltarusijos Nacionalinės mokslų akademijos (NMA), Žemdirbystės centro augimo reguliatorių ir augalų vystymosi laboratorijos vedėja, žemės ūkio mokslų kandidatė Ina Brui su Nanoplant sukūrėju Sergėjumi Azizbekian. Pagrindinis tikslas aplankyti Lietuvos ūkininkus, įvertinti jų pasėlius bei pakonsultuoti rūpimais klausimais.

Ina ir Sergėjus su Eco-Vlit direktoriumi ir Scandagra vadybininkais lankėsi: Tomo Bagdono (Marijampolės raj.), Tomo Maksvyčio (Vilkaviškio raj.), Alberto Petrovičiaus, Nikolaj Žuk, Linos Vičienės bei Aurimo Snarskio (Kėdainių raj.) laukuose.

Kėdainių rajone buvo surengtos mini lauko dienos, kurių metų buvo apžiūrimi pasėliai, aptariama auginimo technologija bei numatomi tolimesni purškimai. Buvo apžiūrėti žieminių kviečių, rapsų, bei žirnių laukai. Mokslininkai rekomendavo visoms kultūroms prieš žydėjimą atiduoti azotą, nes tuo metu augalas maitinasi intensyviausiai. Taip padėsime suformuoti didesnį derlių. Mokslininkė Ina teigia, kad nesvarbu kokius augalų apsaugos produktus naudajome, vis tiek jiems sukeliame mažesnį ar didesnį stresą, todėl labai svarbu kartu panaudoti Nanoplant mikroelementines trąšas,  kurios ne tik pagerins produktų veikimą, jų pasisavinamumą, bet ir sumažins sukeliamą stresą augalui. Nanoplant sukūrėjas Sergėjus yra atlikęs daug bandymų dėl Nanoplant toksikologijos ir užtikrintai tvirtina, kad Nanoplant trąšos yra draugiškos aplinkai ir nesukelia pašalinių veiksnių. „Nanoplant“  produktai yra priskiriami IV – ai pavojingumo klasei (mažo pavojingumo). Kai tuo tarpu kiti mikroelementai priskiriami pavojingesnėms kategorijom pvz. Co ir Se pavojingiausiai  I- ai (ypatingai pavojingos), Mn, Zn, Cu – II-ai (didelio pavojingumo), Fe ir Mo – III – ai (vidutinio pavojingumo).


Atgal