04/02/2022

„Farm Poker 2022“ turnyras subūrė per 400 ūkininkų

Po metų pertraukos surengtas tradicinis, šiemet jau septintasis, bendrovės „Scandagra“ „Farm Poker“ turnyras š.m. sausio 28 d. subūrė daugiau kaip 400 ūkininkų iš visos Lietuvos. Laisvalaikio ir poilsio komplekse „Vilnius Grand Resort“ dėl įvairių prizų varžęsi ir pramogine programa džiaugęsi ūkininkai kaip svarbiausią renginio ypatybę įvardijo galimybę pabendrauti. Pagrindinį prizą – kelionę į Meksiką – laimėjusi Akmenės rajono ūkininkė Urtė Vaišvylienė sakė, kad „Farm Poker“ pirmiausia yra didžiulė šventė šalies ūkininkams.

Svarbiausia – puoselėti ryšius, džiaugtis bendravimu

Į renginį organizatoriai pakvietė ilgiausiai kartu su kompleksinius žemės ūkio sprendimus rinkai siūlančios UAB „Scandagra“ dirbančius, bendrove pasitikinčius ūkininkus. Tokie žemdirbiai įvardijami kaip bendrovės partneriai, su jais ryšys yra ypač branginamas ir vertinamas.

 „Scandagra“ surengto „Farm Poker 2022“ dalyvius linksmino bei azartą palaikė žinomi Lietuvos scenos meistrai – vakaro vedėjas Leonardas Pobedonoscevas, atlikėjas Saulius Prūsaitis ir iliuzionistas Antonas Lavrentjevas. Pasak renginio iniciatorių, kad „Farm Poker 2022“ pirmiausia buvo išskirtinis tuo, kad teko paisyti įvairių reikalavimų, siekiant užtikrinti renginio saugumą, sykiu prisiimant atsakomybę bei laikantis pozicijos, kad gyvenimas nestoja, o mums tenka išmokti ne tik dirbti, bet ir linksmintis naujomis gyvenimo diktuojamomis aplinkybėmis.

„Visi šiuo pandemijos laikotarpiu vykstantys renginiai turi vieną bendrą savybę – ne vien reikšmingas yra turinys, bet dar svarbiau pabūti kartu ir pabendrauti. Tad ir šio renginio pagrindinis ingredientas yra šiltas bendravimas, tą tikrai matau ir jaučiu šiandien“, – sakė renginyje dalyvavęs bendrovės „Scandagra“ vadovas Marius Vasiliauskas.

Ūkininkauti – vadinasi, rizikuoti, bet ir pasiruošti

Pagrindinio prizo laimėtoja U. Vaišvylienė su kitais ūkininkais ir „Scandagra“ pardavimo komandos dalimi į Meksiką keliaus jau vasario 12 dieną.

Kartu su vyru Akmenės rajone ūkininkaujanti moteris, paklausta, kas jai padėjo tapti laimėtoja, vardijo: geros kortos, vidinė ramybė, palaikymas. „Farm Poker“ renginyje ūkininkė dalyvavo jau trečią kartą, jai jis patinka tuo, kad suburia ūkininkus, be to, čia visada sulaukdavo ir įdomios, smagios koncertinės programos. Ūkininkė taip pat mano, kad šiuolaikinis ūkininkavimas – neatsiejamas nuo azarto. „Su gamta nepakovosi, tiesiog – arba tu rizikuosi, arba ne“, – aiškino pagrindinio prizo laimėtoja.

„Farm Poker 2022“ dalyvavo ir žinomas automobilių sporto lenktynininkas Benediktas Vanagas, su juo „Scandagra“ įvairiuose projektuose bendradarbiauja jau septintus metus. Numatyta, kad lenktynininkas įsitrauks ir naująjį bendrovės socialinį projektą „Ateities Lietuvai“, kurio viena iš svarbiausių krypčių yra mokinių verslumo programų plėtra šalies mokyklose.

Anot B. Vanago, šiais sudėtingais laikais „Farm Poker“ – didelis, aukščiausio lygio renginys –  jau pats savaime yra išskirtinumas ir labai didelė vertybė. O renginyje, lenktynininko teigimu, svarbiausia yra sutikti žmones, matyti jų akis ir šypsenas. Paklaustas, ko palinkėtų ūkininkams šių metų sezonu, B. Vanagas sakė, kad svarbiausia būtų nepamiršti mokytis ir naudoti vis naujesnių, geresnių ir žalesnių technologijų, o taip pat ir išlaikyti emocinį stabilumą, kurį būtų svarbu puoselėti visiems. „Nesvarbu, ką šiandien matome už lango, dienos pabaigoje mes turime žinoti, kad viskas priklauso tik nuo to, kiek gerai mes pasiruošėme tam, ką mes darome“, – sakė lenktynininkas. Tai esą galioja tiek žemės ūkiui, tiek automobilių sportui.

 Sėkmė labiausiai priklauso nuo žmonių

„Mūsų veikloje jau nė viena sritis nebėra ir, manau, nebus panaši į loteriją. Turime aiškią kryptį, aiškią strategiją, ir tai yra pagrindas, kuris mus įgalina veikti pagal labai pasvertus sprendimus, įvertinti rinkos aplinkybes. Sėkmė, žinoma, labiausiai priklauso nuo žmonių, nuo jų sutelktumo, nuo to, kaip jie supranta bendrą kryptį, tikslus, o didžiausios rizikos kyla iš nesuderintos kolektyvo veiklos, aiškios krypties nebuvimo“, – sakė bendrovės „Scandagra“ vadovas Marius Vasiliauskas.

Jis taip pat pripažino, kad makroekonominė ir geopolitinė situacija, o taip pat orai, dabar iš dalies siejami ir su klimato kaita, kelia daug galvosūkių bei įvairių grėsmių. Vis dėlto jis teigė tikįs, kad „Scandagrai“, einančiai vieninga kryptimi, puoselėjančiai tarpusavio supratimą ir susikalbėjimą, pavyks įveikti iškylančius iššūkius.

Lygindamas įmonės veiklą su „Farm Poker“ žaidimo dvasia, M. Vasiliauskas sakė, kad „Scandagros“, kaip prekybinė įmonės, veikla yra nemaža dalimi susijusi su rizikingais sprendimais. „Visose mūsų veiklos srityse azarto tikrai netrūksta. Ypač tai pasakytina apie trąšų ir grūdų – produktų prekybos sektorių – jis pasižymi ypač didele dinamika rinkoje“, – kalbėjo įmonės vadovas.

Šventė – proga pabėgti nuo minčių apie darbą

Anot Akmenės rajono ūkininko Vilijaus Vaišvylos, rizika žemės ūkyje – neišvengiama. Sunku prognozuoti, kas laukia 2022-ųjų sezonu. „Manau, 60–80 proc. sėkmės mūsų versle priklauso nuo oro. Turi įtakos ir grūdų bei trąšų kainos: dabar grūdų kainos geros, gal sulauksime ir gerų trąšų kainų. Koks bus derlius, labai priklauso nuo to, kiek bus drėgmės. Dvejus metus iš eilės buvo sausra, o kaip bus šiemet – niekas nežino. Gyvename viltimi, laukdami pavasario, vasaros: kokie jie bus. Kai viskas bus apsėta, sutvarkyta – lauksime rudens. O štai čia – gera proga pailsėti“, – kalbėjo V. Vaišvyla.

Šakių rajono ūkininkas Mindaugas Martinaitis – visų „Scandagra“ „Farm Poker“ dalyvis, prisimenantis, kad renginio idėja ir užuomazgos kilo bendraujant ūkininkams ir „Scandagra“ vadybininkams Šakių rajone. „Tai – išskirtinis šventinis, pramoginis renginys, kuriame svarbiausia yra galimybe laisva forma pabendrauti. Manau, ūkininkams tokių renginių trūksta“, – sakė šakietis.

„Šiuolaikinis ūkininkavimas turi keletą komponentų, kurie būdingi ir „Farm poker“ žaidimui. Pirmiausia tai – rizika, azartas, netikėtumo faktorius. Pavyzdžiui, artėjant derliaus nuėmimui pagrindinis klausimas išlieka: „O koks bus derlius? Ar užteks kokybės?“ ir panašiai“, – sakė Kelmės rajono ūkininkas Martynas Puidokas.

Pakruojo rajone ūkininkaujantis Rimvydas Janušauskas džiaugėsi, kad tokie renginiai – ačiū už tai „Scandagrai“ – padeda pailsėti nuo minčių apie darbą. „Čia turbūt nė vienas negalvoja apie darbą“, sakė R. Janušauskas, neslėpdamas, kad pagrindinis jos veiklos galvosūkis yra ūkio plėtra.

Naujienos

BDAR