Mūsų istorija

Nuo veiklos pradžios iki šių dienų nenustojame judėti į priekį.

Nuo 2006 m. veikianti UAB „Scandagra“ veiklą pradėjo nuo grūdinių kultūrų supirkimo ir didmeninės prekybos trąšomis, sėklomis bei augalų apsaugos produktais.

Šiuo metu įmonė yra viena iš daugiausiai ekologiškos produkcijos superkančių bendrovių šalyje, eksportuojanti grūdus į Vokietiją, Austriją, Olandiją ir Belgiją bei kiekvienais metais plečianti pardavimų geografiją.

Įmonę įkūrė du skandinaviško kapitalo žemės ūkio kooperatyvai: Danijos DLG ir Švedijos „Svenska Lantmannen“. DLG grupė yra viena didžiausių žemės ūkio bendrovių Europoje užsiimanti ūkininkų aprūpinimu žemės ūkio produkcija, daržovių bei elektros energijos tiekimu ir kita veikla. Žemės ūkio kooperatyvas „Lantmannen“ yra Šiaurės Europos lyderis žemės ūkio produkcijos, bioenergijos, maisto produktų bei žemės ūkio technikos rinkose. Scandinaviškas šių įmonių požiūris atsispindi ir mūsų vertybėse bei darbo kultūroje.

Veiklos pradžioje įmonėje dirbo tik 6 darbuotojai, tačiau per penkiolika sėkmingos veiklos metų „Scandagra“ komandos skaičius išaugo iki 139. Įmonės centrinė būstinė įsikūrusi Kaune, o septyni regioniniai filialai veikia vietovėse, kuriose intensyviai vystoma žemdirbystė. Patyrę įmonės agronomai dirba tam, kad padėtų ūkininkams pasiekti geriausių rezultatų.

2010 m. investavusi į grūdų sandėlius Kėdainiuose, įmonė pradėjo siūlyti grūdų džiovinimo, valymo ir sandėliavimo paslaugas. 2013 m. Klaipėdos jūrų uosto teritorijoje įsteigė grūdų kokybės tyrimų laboratoriją. Dar po metų įmonė taip pat pradėjo teikti trąšų fasavimo paslaugas.

Kasmet „Scandagra“ žengia į priekį, stiprina pozicijas rinkoje ir sulaukia augančių pardavimų. 2022 -ieji metai įmonei buvo itin sėkmingi: suprekiauta rekordiškai daug trąšų, sėklų, grūdinių kultūrų ir augalų apsaugos priemonių, pasiekta apyvarta pasiekė 691 mln. eurų.

BDAR