Rinkos apžvalga

Spalio 15 d.

 

Kviečių kainos pokyčiai MATIF biržoje

Kviečių kaina toliau laikosi virš svarbios 200 EUR žymos MATIF biržoje. Per praėjusią savaitę kviečių kaina kilstelėjo 1 proc. iki 205 EUR kainos lygio.

Palaikymą grūdų kainoms suteikė ketvirtadienį paskelbta JAV Žemės ūkio departamento (USDA) mėnesinė ataskaita apie grūdų pasiūlos bei paklausos pokyčius. Lyginant su praėjusiu mėnesiu buvo nežymiai sumažintos pasaulinės kviečių atsargos.

 

JAV Žemės ūkio departamento (USDA) mėnesinė ataskaita apie grūdų pasiūlos ir paklausos pokyčius

JAV žemės ūkio departamento (USDA) mėnesinė ataskaita sumažino Rusijos ir Australijos kviečių produkcijos prognozes, dėl to pasaulinė kviečių produkcijos prognozė yra mažesnė 2,1 mln. tonų ir siekia 730,9 mln. tonų. Pasaulinės kviečių pereinamosios atsargos taip pat sumažėjo daugiau nei 1 mln. tonų lyginant su rugsėjo mėnesiu. Dėl mažesnių pasaulinių kviečių pasiūlos skaičių, rinkos reakcija buvo pozityvi kainos atžvilgiu. Kviečių kaina Matif biržoje paaugo apie 1 proc.

 

JAV Žemės ūkio departamento (USDA) mėnesinė ataskaita sumažino Australijos bei Rusijos kviečių produkcijos prognozes

Dėl mažesnio pavasarinių kviečių derlingumo buvo sumažinta bendra Rusijos kviečių produkcijos prognozė iki 70 mln. tonų (-1 mln. tonų lyginant su rugsėjo mėnesio prognoze). Itin nepalankios orų sąlygos (ilgalaikė sausra) gali nulemti mažiausią per paskutinius dešimt metų kviečių derlių Australijoje. Šiuo metu Australijos prognozė siekia vos 18,5 mln. tonų kviečių.

 

Europoje toliau vyrauja nepalankios (sausos) orų sąlygos

Vakarų Europoje įsibėgėja žieminių grūdinių kultūrų sėja. Prancūzijoje jau pasėta apie 15 proc. planuotų žieminių kviečių ir 20 proc. žieminių miežių. Visgi paskutinį mėnesį vyravo itin sausos orų sąlygos, kas yra itin nepalanku sėjai ir pasėliams. Kitą savaitę vėl nežadama lietaus ir išliks šilti, be lietaus orai.

 

Finansų rinkos – krentantis Euro kursas JAV dolerio atžvilgiu suteikia teigiamą impulsą Matif kviečių kainai

Pastaruoju metu dėl finansinės suirutės Italijoje stipriai atpigo euras JAV dolerio atžvilgiu. Silpnesnė Europos valiuta didina europietiškų žaliavų konkurencinį pranašumą pasaulinėje prekyboje. Šios tendencijos teigiamai paveikė ir kviečių kainas MATIF biržoje.


Biržos informacijos duomenys yra gaunami su 15 minučių vėlavimu iš šaltinio LTD „Agritel International”

as