Rinkos apžvalga

Penktadienis rugpjūčio 11 d.

Informacija apie grūdų rinkas

Kviečiai:
Vakar paskelbus USDA ataskaitą apie pasaulio kviečių paklausos ir pasiūlos pokyčius, kviečių kainos kryptis biržoje kardinaliai pasikeitė. Visą dieną kilusi kviečių kaina pradėjo leistis žemyn ir užsidarė su neigiamu pokyčiu ties 167 EUR kainos lygiu (gruodžio mėnesio kontrakto kaina).
USDA paskelbti skaičiai stipriai nustebino rinką. Visų pirma, nepaisant itin nepalankių pastarojo mėnesio orų JAV, kviečių derliaus prognozė šiam regionui buvo beveik nepakeista – 47,3 mln tonų. Rinkos lūkesčiai buvo, kad JAV kviečių derlius sumažės bent 1 mln. tonų.
Šalia to, dėl palankių orų sąlygų ir gerų esamų derliaus rezultatų, buvo stipriai pakelta Rusijos derliaus prognozė iki rekordinių 77,5 mln. tonų (prieš mėnesį prognozė siekė 72 mln. tonų).
To pasekoje, USDA ne tik, kad nesumažino pasaulinių kviečių atsargų lygio, bet ir padidino 4 mln t iki 264,7 mln tonų. Reakcija į tokius duomenis pagrindinėse grūdų rinkose buvo drastiška – stipriai krito kaina Matif biržoje, Čikagos biržoje kviečių kaina sumenko daugiau kaip 3,5 proc.

Rapsai:
Panašios tendencijos vyravo ir aliejinių kultūrų prekyboje. Iki USDA ataskaitos vyravo pozityvi prekyba, tačiau USDA stipriai pakėlus sojos pupelių pasaulinių atsargų prognozę, kainos apsivertė stipriai žemyn.
USDA padidino 3 proc. JAV sojos pupelių derlingumo rodiklį (iki 49,4 bušelio per akrą), tai išaugino bendrą JAV sojos pupelių derliaus prognozę. Taip pat dėl to pasaulinių atsargų prognozė buvo pakelta 4 mln. t (97,8 mln tonų).
Po ataskaitos paskelbimo sojos pupelių kaina krito 3,5 proc. Rapso kaina spėjo vakar atpigti daugiau nei 1 proc. iki 368,50 EUR kainos lygio (lapkričio mėnesio kontrakto kaina).


Biržos informacijos duomenys yra gaunami su 15 minučių vėlavimu iš šaltinio LTD „Agritel International”

as