Apie Scandagra

UAB „Scandagra“ įkurta 2006 metais dviejų skandinaviško kapitalo žemės ūkio kooperatyvų: Danijos DLG ir Švedijos „Svenska Lantmannen“. DLG grupė yra viena didžiausių žemės ūkio bendrovių Europoje, kurią valdo 30,0 tūkst. Danijos ūkininkų.

Iš viso DLG grupėje dirba apie 7,5 tūkst. darbuotojų. Įmonės veikla apima ūkininkų aprūpinimą žemės ūkio produkcija, daržovių bei elektros energijos tiekimą ir kt. Žemės ūkio kooperatyvas „Lantmannen“ yra Šiaurės Europos lyderis žemės ūkio produkcijos, bioenergijos, maisto produktų bei žemės ūkio technikos rinkose. „Lantmannen“ valdo 29,0 tūkst. Švedijos ūkininkų, įmonėje dirba apie 8,0 tūkst.darbuotojų. UAB „Scandagra“ savo veiklą pradėjo nuo didmeninės trąšų, sėklų, augalų apsaugos produktų prekybos bei grūdinių kultūrų supirkimo.

Vėliau įmonė pradėjo supirkinėti iš Lietuvos žemdirbių ekologinę produkciją ir ją eksportuoti. Ekologinių grūdų rinkoje įmonė žinoma kaip daugiausia ekologinės produkcijos superkanti bendrovė Lietuvoje. Pagrindinės ekologinių grūdų eksporto šalys yra: Vokietija, Austrija, Olandija ir Belgija. Kiekvienais metais įmonė plečią savo pardavimų geografiją. Po sėkmingų investicijų į grūdų sandėlius Kėdainiuose, UAB „Scandagra“ 2010 metais savo klientams ėmė siūlyti grūdų džiovinimo, valymo ir jų sandėliavimo paslaugas. Nuo 2014 metų pradžios įmonė teikia ir trąšų fasavimo paslaugas.

UAB „Scandagra“ yra pirmoji grūdus eksportuojanti įmonė Lietuvoje, kuri 2013 metų vasarą Klaipėdos jūrų uosto teritorijoje įsteigė grūdų kokybės tyrimų laboratoriją. Laboratorija buvo įsteigta „Malkų Įlankos Terminale“ ir veikia iki šiol.

Nuolatinis įmonės siekis stiprinti pozicijas rinkoje pasireiškia kasmet didėjančiais pardavimais. Po itin sėkmingų 2019-ųjų metų, 2020-uosius metus UAB “Scandagra” planuoja baigti pasiekusi taip pat rekordinius pardavimus: suprekiauta rekordiškai daug trąšų, sėklų, grūdinių kultūrų ir augalų apsaugos priemonių.

Sparčiai auga ne tik įmonės pardavimai, bet ir UAB „Scandagra“ darbuotojų skaičius. Įmonės veiklos pradžioje, 2006 metais, UAB „Scandagra“ dirbo 62016 metų viduryje jau virš 100 darbuotojų, o 2020 pabaigoje 139 darbuotojai. UAB „Scandagra“ be centrinės būstinės Kaune turi įsteigusi dar septynis filialus. Įmonės pardavimų vadybininkai dirba pagrindiniuose rajonuose, kuriuose intensyviai vystoma žemdirbystė. Patyrę įmonės agronomai visada pasiruošę Jums padėti pasiekti geriausių ūkininkavimo rezultatų.

2020 metais UAB “Scandagra” organizavo ne vieną didelį ir įsimintiną renginį: jau šeštąjį tradicinį “Farm Poker” turnyrą, regioninius seminarus, kuriuose dalyvavo daugiau kaip 700 ūkininkų, SCANDAGRA INOVACIJŲ DIENAS, kuriose buvo pademonstuoti augalų apsaugos produktų, mikroelementinių trąšų ir sėklų bandymai.

Taip pat, džiugina ir reitingai tarp Lietuvos įmonių. Tarp 1000 stipriausių užimame 50 vietą “Verslo žinių” 2020 metais paskelbtame didžiausių Lietuvos bendrovių pagal 2019 metų pajamas sąraše.

Mūsų vizija

Tapti kompleksinių sprendimų žemės ūkiui lyderiu Baltijos šalyse.

Mūsų misija

Skandinaviškomis vertybėmis besivadovaujantis darbdavys ir verslo partneris, padedantis maksimizuoti naudą ūkininkui.