Apie Scandagra

UAB „Scandagra“ įkurta 2006 metais dviejų skandinaviško kapitalo žemės ūkio kooperatyvų: Danijos DLG ir Švedijos „Svenska Lantmannen“. DLG grupė yra viena didžiausių žemės ūkio bendrovių Europoje, kurią valdo 30,0 tūkst. Danijos ūkininkų.

Iš viso DLG grupėje dirba apie 7,5 tūkst. darbuotojų. Įmonės veikla apima ūkininkų aprūpinimą žemės ūkio produkcija, daržovių bei elektros energijos tiekimą ir kt. Žemės ūkio kooperatyvas „Lantmannen“ yra Šiaurės Europos lyderis žemės ūkio produkcijos, bioenergijos, maisto produktų bei žemės ūkio technikos rinkose. „Lantmannen“ valdo 29,0 tūkst. Švedijos ūkininkų, įmonėje dirba apie 8,0 tūkst.darbuotojų. UAB „Scandagra“ savo veiklą pradėjo nuo didmeninės trąšų, sėklų, augalų apsaugos produktų prekybos bei grūdinių kultūrų supirkimo.

Vėliau įmonė pradėjo supirkinėti iš Lietuvos žemdirbių ekologinę produkciją ir ją eksportuoti. Ekologinių grūdų rinkoje įmonė žinoma kaip daugiausia ekologinės produkcijos superkanti bendrovė Lietuvoje. Pagrindinės ekologinių grūdų eksporto šalys yra: Vokietija, Austrija, Olandija ir Belgija. Kiekvienais metais įmonė plečią savo pardavimų geografiją. Po sėkmingų investicijų į grūdų sandėlius Kėdainiuose, UAB „Scandagra“ 2010 metais savo klientams ėmė siūlyti grūdų džiovinimo, valymo ir jų sandėliavimo paslaugas. Nuo 2014 metų pradžios įmonė teikia ir trąšų fasavimo paslaugas.

UAB „Scandagra“ yra pirmoji grūdus eksportuojanti įmonė Lietuvoje, kuri 2013 metų vasarą Klaipėdos jūrų uosto teritorijoje įsteigė grūdų kokybės tyrimų laboratoriją. Laboratorija buvo įsteigta „Malkų Įlankos Terminale“ ir veikia iki šiol.

Nuolatinis įmonės siekis stiprinti pozicijas rinkoje pasireiškia kasmet didėjančiais pardavimais. Po itin sėkmingų 2014-ųjų metų, 2015-uosius metus UAB “Scandagra” baigė pasiekusi taip pat rekordinius pardavimus: suprekiauta rekordiškai daug trąšų, sėklų, grūdinių kultūrų ir augalų apsaugos priemonių.

Sparčiai auga ne tik įmonės pardavimai, bet ir UAB „Scandagra“ darbuotojų skaičius. Įmonės veiklos pradžioje, 2006 metais, UAB „Scandagra“ dirbo 6, o 2016 metų viduryje – jau virš 100 darbuotojų. UAB „Scandagra“ be centrinės būstinės Kėdainiuose turi įsteigusi dar septynis filialus. Įmonės pardavimų vadybininkai dirba pagrindiniuose rajonuose, kuriuose intensyviai vystoma žemdirbystė. Patyrę įmonės agronomai visada pasiruošę Jums padėti pasiekti geriausių ūkininkavimo rezultatų.

2016 metais UAB “Scandagra” minėjo savo 10 metų veiklos jubiliejų. Šia proga organizavo ne vieną didelį ir įsimintiną renginį: “Farm Poker” turnyrą, “2016 metų konferencijos ir 10 metų jubiliejaus” šventę Kėdainių arenoje, kuri sutraukė beveik 1400 ūkininkų iš visos Lietuvos bei pirmą kartą įmonės istorijoje “Scandagra ir EWA inovacijų dienas 2016“, kurių metu 2 hektarų plote tilpo virš 100 skirtingų bandymų, kurie buvo demonstruojami daugiau nei 400 laukelių, bei didelė žemės ūkio technikos paroda.

Taip pat, džiugina ir reitingai tarp Lietuvos įmonių. Tarp 1000 stipriausių užimame 55 vietą “Verslo žinių” 2016 metais paskelbtame didžiausių Lietuvos bendrovių pagal 2015 metų pajamas sąraše.

Mūsų vizija

Tapti kompleksinių sprendimų žemės ūkiui lyderiu Baltijos šalyse.

Mūsų misija

Skandinaviškomis vertybėmis besivadovaujantis darbdavys ir verslo partneris, padedantis maksimizuoti naudą ūkininkui.

 

Įmonės rekvizitai:

UAB „SCANDAGRA“
Biochemikų g. 6, LT-57234, Kėdainiai
Tel.    +370 347 41 551
Faks. +370 347 41 552
Įmonės kodas: 300539043
PVM kodas: LT100002194614
A/s LT167300010134672725
AB „Swedbank“
Banko kodas: 73000
SWIFT kodas: HABALT22

 

SC 10 metu KIAURAS-01

„Scandagra“ pristato kertines įmonės vertybes

Aiški vertybių sistema – svarbus įmonės veiklos principas, nusakantis jos prioritetus ir veikimo gaires. Tai energijos užtaisas siekiant užsibrėžtų tikslų ir palaikant tikėjimą įmonės vizija. „Scandagra“ išgvildeno ir pristato bendrovės vertybes.

Vertybės – kertinis akmuo visoje verslo filosofijoje: jos būtinos kuriant stiprią organizacijos kultūrą, priimant strateginius sprendimus. Vertybių sistema padeda išlikti teisingame kelyje siekiant įgyvendinti įmonės viziją tapti integruotų sprendimų lydere žemės ūkio sektoriuje Baltijos šalyse.

Šios trys vertybės atsispindės visuose mūsų darbuose: jos parodys, kas yra teisinga ir kodėl. Vertybėmis remsimės kiekvieną dieną – priimdami sprendimus, derėdamiesi su verslo partneriais, lankydami klientus, bendradarbiaudami su kolegomis Lietuvoje ir Baltijos šalyse.

Įsipareigoję vadovautis vertybėmis, drauge ieškodami abipusiai naudingų sprendimų, turėdami drąsos siekti tobulumo ir dirbdami dėl bendro tikslo pasieksime dar geresnių rezultatų.

Šios trys vertybės nusako, kas yra „Scandagra“ dabar ir kokią ją norime matyti ateityje.

UAB „Scandagra“ įdiegta ISCC (International Sustainability and Carbon Certification/Tarptautinio tolydžios plėtros ir šiltnamio efektą sukeliančių dujų valdymo sertifikavimo) sistema. Mūsų įmonė tiekia rinkai tvariąją biomasę, t.y. rapsus, kvietrugius ir kviečius, atitinkančius Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos  2009/28/EB reikalavimus bei dokumentą ISCC 202 Biomasės gamybos tvarumo reikalavimai.

Turėdama ISCC sistemą mūsų įmonė įsipareigoja:

  • Tvariąją biomasę pirkti tik iš tiekėjų, pateikusių savarankišką deklaraciją, įrodančią reikalavimų tvariajai biomasei auginti vykdymą.
  • Įgyvendinti atsekamumo reikalavimus pagal dokumentą ISCC 203 Reikalavimai atsekamumui bei prižiūrėti jų vykdymą.
  • Vykdyti kitų taikomų ISCC dokumentų reikalavimus.
  • Diegti bendrovėje geros vadybos praktiką, padedančią užtikrinti tvariosios biomasės atsekamumą.
  • Užtikrinti, kad parduodamos tvariosios biomasės kiekis neviršys nupirktos tvariosios biomasės kiekio.
  • Užtikrinti visų atsakingų įmonės darbuotojų kompetenciją dėl ISCC reikalavimų.
  • Skirti reikiamus išteklius ISCC reikalavimų vykdymui.
  • Užtikrinti efektyvų klientų paklausimų ir skundų dėl tvariosios biomasės valdymą.